خانه / آموزش / برنامه نویسی / ANDROID / Twilight برای چشم
Twilight-Android-Apps

Twilight برای چشم

اگر شما هم شامل کسانی می شوید که آخرشب و درست قبل از خواب فرصتی بدست می آورند تا با استفاده ازموبایل یا تبلت شان به مرور صفحات وب یا چک کردن ایمیل ها یا نوشتن و خواندن مطلبی در شبکه های اجتماعی بپردازید و یا به نوعی شبها مجبور به استفاده از این وسایل ید ..مطمعنا پیش آمده که نور اتاق را کم و یا بطور کامل خاموش میکنید و سپس با موبایل و یا تبلت به رخت خواب خود می روید .. همانطور که میدانید و یا احتمالا نمی دانستید !خیره شذن به نمایشگر تلفن های همراه قبل از خواب خطرناک تر از آن چیزیست که فکرش را میکردید! زمانی که به نمایشگر خیره می شوید پشمتان در معرض طوفانی از جریان فوتون قرار می گیرد که در واقع به مغزتان می گویند بیدار بمان و هنوز وقت خواب فرانرسیده! و مانع از تولید هورمون مولوتین بشود ..وعمق فاجعه آن جاست که قرار است صبح زود مثلا ۶ صبح از خواب برخیزید  و با سرگرم شدن در دنیای مجازی از وقت خوابتان کم می شود و مثلا سه ساعت می خوابید و بعد روز کاری تان ر آغاز می کنید..طبق مشاهدات و تحقیقات بدن در این شرایط دچار تنش شدید می شود ..کم حافظه و بی دقت می شوید  و توانایی برای فکر کردن در باب موضوعات مختلف  و یافتن راه حل ها را از دست می دهید ..این تازه اول ماجراست..ابتلا به قند خون..افزایش فشار خون..و حتی در مواردی ریزش مو و انواع بیماری های پوستی  و اضافه وزن و ایجاد سم در پیوند های مغزی  و حتی دیسک گردن و درد های عضلانی.. اما همه این ها در حالی ست که چشمانمان هم ازنور آبی نمایشگرها در امان نخواهد بود و در دراز مدت  شروع به ضعیف شدن می کند و زمینه را برای بروز انواع بیماری های چشمی فراهم میکند..

مثلما چنین مساله مهمی از دید برنامه نویسان و برنامه سازان بدور نمانده و در گشت گذارم برای یافتن راه حل علمی و قابل اتکا  به اپلیکیشنی برخورد کردم که تا حدودی راه حل ابتکاری برای این موضوع مهم اراعه داده بود.

اپلیکیشن Twilight  برنامه در حوزه سلامت است که در گوگل پلی با ییش از یک میلیون بار دانلود و  امتیاز خیره کننده ی ۴٫۶ در صدر بهترین برنامه ها این حوزه ست..این اپ  بصورت حرفه ای رنگ صفحه دستگاه شما را طوری تنظیم می کند که روشنایی آبی آن کاهش یابد تا در نتیجه هم چشمان شما کمتر خسته شوند ..در حالت اتوماتیکTwilightدستگاه اندرویدی شما را  با شرایط روز تطبیق  داده به این صورت که این نرم افزار  طیف آبی رنگ گوشی یا تبلت شما را پس از پایان غروب و در زمان نزدیک شدن به ساعات شب از بین برده و و با یک طیف ملایم و مطلوب قرمز رنگ از چشم های شما محافظت می کند به طوری که تغییر در ساعات استراحت شما اتفاق نیفتد.

GPlay_TwilightApp_v01_r02

Twilight تنظیمات مختلف اما ساده ی دارد و کار با آن راحت است و با یک کلیک میتوان از آن استفاده نمود.

twilight

بطور مثال بخش های از این برنامه مخصوص مکان های تاریک است که نمایشگر بصورت خودکار نورنمایشگر را فیلتر میکند که امکان بسیار کاربردی ست .Twilight برای اندروید ارعه داده شده  و از گوگل پلی قابل دانلود است ولی هنوز خبری از ارعه آن برای ios و ویندورفون نیست. 

البته خطرات ناشی از شب زنده داری ها پشت مانتیتور و بطور کلی فضای مجازی فراتر از آن است که بتوان با یک اپلیکیشن آن را حل کرد ولی بصورت حداقلی کمکی برای بهبود وضعیت سلامت کاربران این گونه وسایل است.

 

اگر شما هم شامل کسانی می شوید که آخرشب و درست قبل از خواب فرصتی بدست می آورند تا با استفاده ازموبایل یا تبلت شان به مرور صفحات وب یا چک کردن ایمیل ها یا نوشتن و خواندن مطلبی در شبکه های اجتماعی بپردازید و یا به نوعی شبها مجبور به استفاده…

نقد و بررسیUser Rating: Be the first one !

لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی امیر کرد

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

گوشی بدون حاشیه اسنشال فون پس از مدت‌ها انتظار عرضه شد

گوشی بدون حاشیه اسنشال فون پس از مدت‌ها انتظار عرضه شد

گوشی بدون حاشیه اسنشال فون بالاخره از طریق وب‌سایت رسمی شرکت سازنده، فروشگاه بست‌بای و اپراتور اسپرینت عرضه شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.