خانه / اسلایدر / وزنیاک ادعا کرد که خرید اپل‌واچ و یا دیگر ساعت‌های هوشمند به صرفه نیست
ساعت‌هوشمند

وزنیاک ادعا کرد که خرید اپل‌واچ و یا دیگر ساعت‌های هوشمند به صرفه نیست

استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اولیه جزو صادقترین افراد جهان است، این فرد صحبت‌های جالبی دارد که برایش مهم نیست به نفع اپل خواهد بود و یا به ضرر شرکت تمام می‌شود اما همیشه احساسش را به‌درستی در مورد یک محصول بیان می‌کند. در سال‌های پیش وزنیاک تبدیل به یک قهرمان محلی شده است و سابقه ۴۰ ساله‌اش در اپل او را به یک فرد کارشناس تبدیل کرده. وزنیاک عاشق گجت و تکنولوژی‌های تازه است اما تاجایی که من به یاد دارد در همان ابتدا نیز مشکلی خاص با محصولات پوشیدنی داشت. در ادامه همراه باشید.

این که در ساعت‌های هوشمند کنونی وابستگی زیادی بین ساعت و گوشی برقرار است، عاملی بیان شد که دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرید به وجود نمی‌آورد. شاید جو ایجادشده توسط اپل باعث شده است که این شرکت هر محصولی را با لوگو خودش بتواند به بهترین فروش برساند اما بد نیست با دید منفی به این مورد نگاه کنید که آیا فردی که ساعت هوشمند خریداری کرده دلیل قانع‌کننده‌ای دارد؟ از صحبت‌های وزنیاک می‌توان ایده‌های خوبی گرفت. در اصلی او به دنبال ساعتی با عدم وابستگی به اسمارت‌فون است؟ خب دیگر شرکت‌ها ازجمله سامسونگ در گیر اس به دنبال این روش رفتند اما چرا موفقیت کاملی را پیدا نکردند؟ بله مشکل طراحی و ایجاد اشتیاق در کاربر است. اما فراموش نکنید اشتیاق هم یک دلیل قانع‌کننده نیست.

روز گذشته در سیدنی اجلاسی در مورد فناوری‌های آینده شروع شد. وزنیاک در این مراسم اعلام کرد که هنوز نمی‌تواند ارتباطی درست با ساعت‌های هوشمند و یا اپل واچ داشته باشد. ایده یک ساعت بر روی مچ دست که باید همیشه با اسمارت‌فون در تعامل باشد ایده‌ای نه چندان جذاب از سوی این فرد مشخص شد. او در ادامه اشاره کرد که چه معنی می‌دهد شما در خانه باشید و برای خواندن نوتیفیکیشن خود که به روی گوشی آمده حتماً از روی ساعت نگاه کنید؟ این که در دسترس شما قرار داد پس دقیقاً ساعت هوشمند چه فعالیتی خواهد داشت؟

 

apple-watch-bands-01090.0

وزنیاک اشاره کرد که خرید ساعت هوشمند همانند اپل برای یک زندگی تکنولوژی وار اصلاً لازم نیست و اگر من هزیه‌های اصلی خود را پرداخت کنم و بخواهم هزینه‌های اضافی را خرج کنم، شاید به سراغ خرید ساعت هوشمند برود. این که قرار است ارتباط آن‌ها توسط بلوتوث باشد خود نشان‌دهنده یک نوع ارتباط قدیمی است. با این اوصاف او کاملاً اشاره کرد که خرید ساعت‌هوشمند حتی اپل واچ یک خرید خسته کننده و یا بدون دلیل قانع کننده است اما هنوز اول راه این محصولات بوده و مسلماً در نسل‌های آتی پیش‌رفت‌های زیادتری را می‌توان لمس کرد.

به نظر شما وزنیاک به محصول خاصی اشاره دارد؟ یعنی نسل بعدی ساعت‌هوشمند اپل یعنی اپل واچ ۲ دارای سیستمی مستقل است؟ بعید نیست! نظر شما چیست؟

phonearena


لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی مهران کردوانی

آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است. (مترلینگ)

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

مروری بر شایعات گوشی گوگل پیکسل ۲؛ طراحی، مشخصات فنی، امکانات و قیمت

مروری بر شایعات گوشی گوگل پیکسل 2؛ طراحی، مشخصات فنی، امکانات و قیمت

در این مقاله بر اساس شایعات مختلف، مروری بر مشخصات، قیمت، طراحی و زمان عرضه‌ی نسل بعدی گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل خواهیم داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.