خانه / سخت افزار / سخت افزارها / HARD / مشکل بد سکتور هارد
Cara-Mengatasi-Hard-disk-Bad-Sector

مشکل بد سکتور هارد

با سلام خدمت دوستداران مجله الکترونیکی ittl   امروز هم با حل کردن یکی دیگر از مشکلات عام سیستم عامل ویندوز در خدمت شما هستیم.

یک مشکل که ممکن است اطلاعات کاربران را مورد خطر قرار دهد وجود بد سکتور در هارد است.برای کسانی که با این مشکل آشنا نیستند باید بگم که هارد به قسمتهای کوچکی به نام سکتور تقسیم شده است و اگر بر اثر ضربه به هارد یا اطلاعات زیاد ذخیره شده بر روی هارد یکی از این سکتورها دچار مشکل شود،آن سکتور را بدسکتور می نامیم.

 

برای حل کردن این مشکل ما یک نرم افزار را برای شما معرفی می کنیم که با آن شما تک تک سکتور های هارد خود را چک میکنید و سکتورهایی که دچار مشکل هستند و خوانده نمیشوند توسط نرم افزار نشانه گذاری می شوند و دیگر در این سکتورها اطلاعاتی ذخیره نمیگردد.

bad_sectors_illustration

 

 

باید به این نکته توجه کنید که بد سکتورهای شما درست نمیشوند و فقط برای هارد به عنوان مکانی که دیگر قابلیت ذخیره اطلاعات ندارد شناسانده می شوند.

و برای درست کردن و قابل خواندن کردن بدسکتورها باید از طرق سخت افزاری استفاده نمود.

برای دانلود نرم افزار می توانید از این  لینک استفاده کنید:

 

و برای استفاده از نرم افزار شما یک سیدی یا فلش را بوت ایبل می کنید و سیستم خود را از روز آن فلش یا سیدی بوت می کنید و سپس نرم افزار هارد شما را آنالیز و مرتب می نماید.

hard-drive-bad-sector

لطفا بدون ذکر منبع از مطالب سایت استفاده نشود

با سلام خدمت دوستداران مجله الکترونیکی ittl   امروز هم با حل کردن یکی دیگر از مشکلات عام سیستم عامل ویندوز در خدمت شما هستیم. یک مشکل که ممکن است اطلاعات کاربران را مورد خطر قرار دهد وجود بد سکتور در هارد است.برای کسانی که با این مشکل آشنا نیستند باید…

نقد و بررسیUser Rating: 3.05 ( 1 votes)

لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی مهران کردوانی

آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است. (مترلینگ)

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

چگونه پردازنده‌ های رایزن را اورکلاک کنیم (بخش دوم- پایان)

چگونه پردازنده‌ های رایزن را اورکلاک کنیم (بخش دوم- پایان)

با گذشت ماه‌ها از عرضه‌ی پردازنده‌های رایزن، همه این نام را شنیده‌اند و طبعا جدیدترین محصول ای‌ام‌دی که از ۴، ۶ یا ۸ هسته بهره می‌برد، هدف جذابی برای اورکلاکرهای خبره است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.