خانه / اسلایدر / دانشمند ارشد نیروی هوایی:ما داریم روی یک دستگاه هوایی مافوق صوت کار میکنیم!
مافوق صوت
مافوق صوت

دانشمند ارشد نیروی هوایی:ما داریم روی یک دستگاه هوایی مافوق صوت کار میکنیم!

مرکز تحقیقات نیروی هوایی و مرکز تحقیقات ارتش پنتاگن در حال کار کردن روی دستگاهی هستند که می تواند سرعتی بالاتر از ماخ  5 همراه با بارهای خود باشد.

 

برطبق گفته دانشمند ارشد ارتش آمریکا میکا اندسلی،این پروژه جدید به مجرد تست قبلی که در می ۲۰۱۳ بر فاصله ۶۰۰۰ پایی اقیانوس آرام انجام گرفت و مافوق صوت  بادران X-51 به پرواز در آمد،صورت گرفته است.

همچنین اندسلی از به پایان رسیدن پروژه در سال ۲۰۲۳ خبر داد. و گفت که" تست X-51 واقعا یک دلیل بر عملی شدن این پروژه بود.سرعت موتور جت می تواند از صوت نیز بیشتر رود و ماخ ۵ را پشت سر بگذارد.این واقعا یک تست موفقیت آمیز بود".

بر طبق گفته نیروی هوایی این طولانی ترین پروژه بوده که از سال ۲۰۰۴ تا کنون ادامه داشته و خرجی بالغ بر ۳۰۰ ملیون دلار برای ارتش آمریکا بجا گذاشته است.

B-52H این مافوق صوت را قبل تز رهایی تا ارتفاع ۵۰ هزار پایی حمل می کرده است تا اینکه به ماخ ۴٫۱ رسیده و پس از آزادی خود را به ماخ ۵٫۱ رسانیده است.(ماخ برابر ۱۲۲۴ کیلومتر بر ساعت است)

همچنین X-51A قادر به ارسال اطلاعات قبل از سرنگونیش در آبهای اقیانوس بوده است که الان ازاین اطلاعات برای ساخت یک مافوق صوت بهتر استفاده می گردد.

 

همچنین اندسلی گفت که این مافوق صوت فاصله ۵ ساعته نیویورک تا لس انجلس را می تواند در نیم ساعت طی کند،این تنها و واضح ترین مقایسه این غول سرعت با دستگاههای حمل و نقل حاضر است.

 

منبع

مرکز تحقیقات نیروی هوایی و مرکز تحقیقات ارتش پنتاگن در حال کار کردن روی دستگاهی هستند که می تواند سرعتی بالاتر از ماخ  5 همراه با بارهای خود باشد.   برطبق گفته دانشمند ارشد ارتش آمریکا میکا اندسلی،این پروژه جدید به مجرد تست قبلی که در می ۲۰۱۳ بر فاصله…

نقد و بررسیUser Rating: 3.95 ( 1 votes)

لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی مهران کردوانی

آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است. (مترلینگ)

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

ساعت‌هوشمند

وزنیاک ادعا کرد که خرید اپل‌واچ و یا دیگر ساعت‌های هوشمند به صرفه نیست

استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اولیه جزو صادقترین افراد جهان است، این فرد صحبت‌های جالبی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.