خانه / اسلایدر / تفاوت ویژگی تصویر زنده اپل با Motion Photos سامسونگ
galaxy-s7-motion-photo-710x434

تفاوت ویژگی تصویر زنده اپل با Motion Photos سامسونگ

در کنار ویژگی‌های جدید iOS 9 اپل از قابلیتی به نام Live Photos رونمایی شد. این قابلیت صرفا به دو دستگاه مذکور و در مرحله بعد به آیفون SE محدود شده است اما تمام آی‌دیوایس‌های این شرکت می‌توانند آن را پخش کنند. روند کار در صفحه‌نمایش‌های حساس بدین فشار بود که شما پس از تصویر برداری می‌توانستید با فشار بر روی عکس آن را متحرک ببینید. در نسل جدید دستگاه‌های سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج سامسونگ در پاسخ به اپل قابلیت Motion Photos را عرضه کرد. شباهت زیادی به قابلیت اپل دارد اما تفاوت‌هایی نیز دارد که کاملا این دو را متمایز می‌کند. در ادامه همراه باشید.

تفاوت میان این دو قابلیت را می‌توان این گونه تشریح کرد.

Screen-Shot-2016-04-19-at-7.45.44-AM

اگر شما به اپلیکیشن دوربین آیفون بروید و این قابلیت را روشن کنید با گرفتن هر تصویر چند فریم قبل و چند فریم بعد از تصویر برداری ذخیره می‌شود. بدین صورت اگر سوژه مد نظر وارد کادر تصویر برداری بشود و سپس خارج شود شما به صورت کامل آن را می‌بینید و بهتر از آن این که می‌توانید صدای آن چند لجظه را نیز بر روی تصویر ذخیره کنید.

در اپل با ثبت تصویر می‌توان به همین صورت در دیگر دستگاه‌های اپلی دید اما برای این که بتوانید آن ها را به اشتراک بگذارید، باید اپلیکیشن‌های ثالث نصب کنید که پروسه‌خودش را دارد و عملا کیفیت تصویر‌های خروجی نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد در صورتی که برای خروجی گرفتن در سامسونگ دو حالت را می‌توانید داشته باشید. شما به راحتی می‌توانید یکی از فریم‌های ثبت شده قبل از رسیدن سوژه را به عنوان یک عکس جدید ذخیره کرده و یا کل فایل را به صورت یک فایل ویدیویی تبدیل و سپس در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید.

در سامسونگ این گونه نیست. با روشن بودن قابلیت مذکور در سامسونگ و ثبت هر تصویر، فقط چند فریم قبل از فشار دادن دکمه ثبت عکس برای شما ذخیره خواهد شد. پس اگر سوژه وارد تصویر شود و شما عکس بگیرید، فقط لحظه وارد شدن به تصویر و سپس قرارگرفتن در محل مورد را می بینید و دیگر خروج آن را متوجه نخواهد شد. این مثال را به صورت کامل می‌توان در ویدیو دید. سامسونگ صدا را بر روی تصویر ذخیره نمی کند و عملا با یک ویدیو بی صدا رو به رو هستیم.

 

نظر شما چیست؟

phonearena


لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی حسین کشوری

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

مروری بر شایعات گوشی گوگل پیکسل ۲؛ طراحی، مشخصات فنی، امکانات و قیمت

مروری بر شایعات گوشی گوگل پیکسل 2؛ طراحی، مشخصات فنی، امکانات و قیمت

در این مقاله بر اساس شایعات مختلف، مروری بر مشخصات، قیمت، طراحی و زمان عرضه‌ی نسل بعدی گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل خواهیم داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.