خانه / اسلایدر / بزودی صدها ماهواره کوچک می توانند اینترنت رایگان “Outernet”را در دنیا پخش کنند،

بزودی صدها ماهواره کوچک می توانند اینترنت رایگان “Outernet”را در دنیا پخش کنند،

outernet

توسعه دهندگان این سرویس  یعنی Outernet گزارشی را داده اند که در آن گفته شده تا کمتر از یکسال دیگر اینترنت رایگان در کل دنیا پخش خواهد شد ولی تاریخ دقیق آن را ذکر نکرده اند.

پروژه اوترنت"Outernet" (اینترنت رایگان)که شروع آن از نیورک سیتی بوده است در حال حاضر مراحل ارزیابی تکنیکی خود را می گذراند،و سرمایه گذار این پروژه نیز Media Development Investment Fund (MDIF) نیورک است،بنا به ادعای توسعه دهندگان امید است در ماه جولای تست این پروژ شروع شد و میزان آنتن دهی WiFi از نظر مسافت تست شود و این کار هم با یک ماهواره کوچک با ابعاد ۱۰*۱۰*۱۰ به نام CubeSat انجام میگیرد.

اگر همه چیز دقیقا مانند طرح پیش رود تست می تواند در ژانویه هم اجرا شود،پس از دو یا سه سال هزاران دستگاه بالا خواهند آمد و سیگنالهای اینترنت را به تمام دنیا مخابره می کنند.البته این گسترش برای کشورهایی که به شدت وب را سانسور میکنند مانند چین و کره شمالی کمی سختر و دیرتر انجام می شود.

فقط مشکلی  که MDIF روبرو هست ،هزینه این کار است که ارسال هزاران ماهواره کوچک به آن ارزانی هم نیست.

حدو ۴۵ درصد مردم به عنواع طبقه بندی اینترنت دسترسی ندارند(مترجم:حتما براتون سوال پیش میاد چطوری ۴۵ درصد دنیا اینترنت ندارن،تو دنیا هر کس سرعت اینترنتش کمتر ۸ مگا باید باشه جزو کسانی محسوب میشه که اینترنت ندارن،حالا فکر کنم براتون ملموس تر شد،الان شما جزو ۴۵ درصدید یا نه؟)،و این CubeSats ها می توانند اینترنت را در جاهای مختلف دنیا پخش نمایند،حتی جاهای که بر اساس حادثه های طبیعی یا غیر طبیعی ویران شده است.

سید کریم دایرکتور MDIF گفت که اتمام کلی این پروژه سه سال طول می کشد و ۱۲ ملیارد دلار هزینه نیز لازم است. Outernet  (اینترنت رایگان) می تواند به شهروندانی که برای یک سرویس ساده اینترنت هزینه گزافی را پرداخت می کنند بسیار عالی باشد و هزینه آنها را بسیار کمتر کاهش دهد.

"دسترسی به اطلاعات و دانش ها جزو حقوق بشر است و هر کس در دنیا حق دارد از این امتیاز بهره ببرد و  (اینترنت رایگان)Outernet  این امتیاز را تضمین میکند.با انتقال دیتاهای سیگنالی به گوشی های موبایل خبرها ،آموزشها و سرویسهای اینترنتی می تواند به تمام جامعه بشری بدون هزینه اضافه انتقال یابد"اگر در این ماموریت موفق شوند می توانند کاری کنند که کاربران نیز بتوانند داده ها را به CubeSats برگردانند،(اگر از این موضوع فهمیده باشید فاز اول این پروژه انتقال اینترنت به صورت یکطرفه است یعنی فقط داده به کاربران ارسال می شود و چیزی  نمی توان به ماهواره ها ارسال کرد.)، امید است که این ارتباط بعد موفقیت در فاز اول دوطرفه گردد.

در سوال و جوابهایی که در سایت ردیت انجام گرفته است سید کریم گفت که خیلی جستجو و تحقیقات گسترده ای انجام نداده ایم که شما می گویید هزینش را از کجا آورده ایم..خیلی از این تحقیقات ما قبلا توسط دیگر ماهواره ها و کمپانی ها انجام شده و ما از آنها استفاده می کنیم.

در واقع این پروژه غیر ممکن نیست،خیلی از اپراتورهای تلکام دارند سعی می کنند که پروژه موفق نشه و در همینجا به فراموشی سپرده بشه ولی ما به مبارزه ادامه میدهیم و قول میدهم که پیروز شویم.

سید کریم گفت: برای ارسال یکی از CubeSats ها به فضا هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار نیاز است.اما ما در تلاشیم که هزینه ها رو کم و کمتر نگه داریم.

منبع

توسعه دهندگان این سرویس  یعنی Outernet گزارشی را داده اند که در آن گفته شده تا کمتر از یکسال دیگر اینترنت رایگان در کل دنیا پخش خواهد شد ولی تاریخ دقیق آن را ذکر نکرده اند. پروژه اوترنت"Outernet" (اینترنت رایگان)که شروع آن از نیورک سیتی بوده است در حال حاضر…User Rating: 3.93 ( 2 votes)

لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی مهران کردوانی

آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است. (مترلینگ)

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

تأثیرگذارترین افراد حوزه فناوری از نگاه مجله تایم (بخش اول)

تأثیرگذارترین افراد حوزه فناوری از نگاه مجله تایم (بخش اول)

مجله‌ی تایم بیست نفر از تأثیرگذارترین افراد حوزه‌ی فناوری را معرفی کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.