خانه / استارتاپ / اخبار عمومی / اپل طرح هایی برای DNA شما دارد.(قسمت اول)
نرم افزارهای جدید کمپانی اپل برای dna

اپل طرح هایی برای DNA شما دارد.(قسمت اول)

آیفون می تواند ابزار جدیدی برای در مطالعات وراثتی باشد!

 

اپل یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا است،کسی منکر این نیست! این کمپانی روزانه ویژگی ها و کالاایی را برای دنیا رونمایی میکند که بی شک می توان گفت این کارها در نوع خود بی نطیر است!

در بین تمام شایعاتی که ما از این غول در دنیا شنیده ایم ،این یکی واقعا در بین بی نظیرها، بی نظیر است.

در طی همکاری اپل با دولت آمریکا تا بتوانند یک نرم افزار را روی پلتفرم های کمپانی اپل (که احتمالا برای اولین بار روی آیفون تست خواهد شد یعنی IOS) نصب کند و این نرم افزار به بعضی از صاحبان این گوشی ها این امکان را می دهد تا بتوانند DNA خود را تست نمایند.

این نرم افزار بر روی کیت تحقیقاتی "ResearchKit"  که توسط اپل در مارس معرفی شده است نصب می شود.این نتایج به تحقیقات و بیمارستان ها برای تحلیل این نتایج و استفاده از آنها کمک خواهد کرد. و این تست ها توسط سنسورهای دستگاه گرفته می شود.

اولین استفاده از این کیت در نرم افزار mp power  ""بود که می توانست علایم پارکینسون را ردیابی و گزارش کند.

و کم کم استفاده از این کیت در مدت کمی بسیار بیشتر شد.

کمپانی اپل بزودی یکی از پیشروان این ویژگی خواهد شد، با اینکه در همین زمان گوگل ودیگر کمپانی ها هم به دنبال جمع آوری اطلاعات ژنتیکی افراد و فروختن آنها به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها هستند.

بر طبق جزییات این خبر اپل خود به تنهایی نمیخواهد که این اطلاعات را تست کند یا جمع آوری کند،این اطلاعات در فضای ابری ذخیره خواهند شد و با همکاری برخی از کمپانی ها این تست ها و جمع آوری ها انجام می شود و کاربر پس از ارسال اطلاعات خود می تواند با زدن دکمه نمایش نتایج،نتیجه تست را ببیند.

منبع


لینک کوتاه برای اشتراک گذاری :ittl in telegram

درباره ی مهران کردوانی

آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است. (مترلینگ)

می توانید پستهای زیر رانیز چک کنید

جلوگیری از شکست در کارآفرینی

جلوگیری از شکست در کارآفرینی

شکست کارآفرینان در تاسیس و توسعه‌ی کسب وکار، امری اجتناب ناپذیر است. اما با رعایت برخی نکات می‌توان احتمال این اتفاق را کاهش داد.

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: یلدا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.